Wiadomo, że sport to zdrowie, ale tylko w przypadku go uprawiania amatorsko, bo dla zawodowców wiąże się on z ogromnymi obciążeniami treningowymi i dużym ryzykiem kontuzji.

Wiadomo, że ruch w dzieciństwie jest bardzo ważny, bo pozwala on ukształtować mięśnie człowieka, ale też daje na pewno dużą adrenalinę, którą może wyzwalać na przykład rywalizacja z rówieśnikami. Można zacząć ćwiczyć sporty, które odbywają się w środowisku wodnym.

Dlaczego warto już w dzieciństwie, aby dziecko dobrze poruszało się w środowisku wodnym?

Sporty wodne to nie tylko pływanie. Ale warto, kiedy zaczynamy uprawiać inne sporty na wodzie to lepiej jest umieć pływać, bo to sprawia, że można poczuć się pewniej w wodzie. To może zwiększyć nasze zaangażowanie w czasie na przykład surfingu.

Ten sport pozwala na rozwinięcie kondycji ruchowej dziecka, ale też zmysłu równowagi. To może im pomóc, żeby lepiej rozwijać się w przyszłości. Nie jest się łatwo go nauczyć, bo najpierw trzeba złapać odpowiedni balast, a następnie uczyć się dłuższego utrzymywania na desce.

Warto wziąć do tego instruktora ponieważ:

  • pomoże on nam opanować podstawy związane z surfingiem
  • zna on ćwiczenia, dzięki którym można lepiej poćwiczyć równowagę
  • poczujemy się przy nim bezpiecznej w przypadku licznych wpadnięć do wody

Wiadomo, że w Polsce nie ma może idealnych warunków do uprawiania surfingu, ale nad morzem Bałtyckim, kiedy jest duży wiatr naprawdę można fajnie na niej popływać.

Ten sport potrafi sprawić mnóstwo frajdy, dzięki której ma się więcej energii. Ćwicząc surfing potrzeba dość dobrej kondycji, bo trzeba na desce pracować całym ciałem, aby na niej się utrzymywać.