Wyjazd w rejs to jedna z wielu alternatyw, jakie mamy, jeśli chodzi o podróżowanie. W rzeczywistości nie są one dla każdego, ponieważ tak jak wiążą się z szeregiem luksusów i wygód, tak prawda jest taka, że możliwe jest, że dla żądnych przygód osób będą one nieco nijakie.

Zalety rejsów

To relaksująca podróż

Wyjazd w rejs daje szansę na ucieczkę od wszystkiego i kontakt z błękitnym bezmiarem bezkresnego morza. Na pokładzie doświadczasz jednych z najsilniejszych wrażeń. Wschody i zachody słońca, a także zapachy i dźwięki będą wrażeniami, które pozostaną w Twoim sercu.

Różnorodność przystanków

Istnieje duża różnorodność rejsów, więc liczba przystanków będzie zależała w dużej mierze od długości i rodzaju podróży. Daje to możliwość zobaczenia wielu miejsc. Możesz wybrać na przykład rejs z Gdyni na Hel.

Rozrywka

Rejsy posiadają przestrzenie specjalnie dedykowane do rozrywki i animacji pasażerów. Znajdzie się coś dla wszystkich grup wiekowych, od maluchów po dorosłych. Zajęcia są spójne w zależności od wieku i zazwyczaj charakteryzują się wysokim poziomem profesjonalizmu. Są nawet gry wszelkiego rodzaju i pokazy o charakterze międzynarodowym. Dzięki temu są one idealne dla rodzin.

Gastronomia

Na statkach wycieczkowych o każdej porze dnia i nocy dostępne jest bogate menu. Oferta gastronomiczna dostosowuje się do wszystkich gustów. Oznacza to, że istnieją nie tylko konwencjonalne restauracje, ale także restauracje specjalizujące się w jedzeniu z różnych części świata. Są też restauracje dla tych, którzy wolą bufety i fast foody.

Zawieranie znajomości

Na rejsie można poznać nowych ludzi i osoby z innych części świata. Panuje rodzinna atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, wymianie poglądów i dobrej zabawie. Dlatego tak wiele jest rejsów dla singli.

Wady rejsów

Planowanie i cele podróży

Rejs wiąże się z postojami trwającymi zaledwie kilka godzin lub co najwyżej jeden dzień. Wiąże się to z koniecznością zaplanowania z dużym wyprzedzeniem tego, co zamierza się zrobić. W związku z tym trzeba być bardzo zorganizowanym i punktualnym, bo statek na nikogo nie czeka. Ponadto z reguły jest zbyt mało czasu, aby dobrze poznać te miejsca.

Bardzo drogi Internet

Wprawdzie zawsze istnieje możliwość włączenia lub nie korzystania z Internetu, ale jest to na ogół bardzo kosztowne. Ten aspekt jest szczególnie irytujący dla większości użytkowników, ponieważ żyjemy w zglobalizowanym świecie, w którym to narzędzie jest niezbędne dla większości ludzi.

Zatłoczenie

W dni, w które łódź pływa są w niej wszyscy pasażerowie. Z tego powodu rejs wiąże się czasem z zatłoczeniem, zwłaszcza w restauracjach. W innym czasie tłok może być na basenie, co oznacza konieczność znalezienie sobie innych zajęć.