Narciarstwo wodne to dosyć młoda dziedzina sportowa, która powstała w USA. Popularność nart wodnych rosła dosyć szybko, a aktualnie ten sport jest uwielbiany przez wiele osób. Pierwsze pokazowe zawody odbywały się w 1972 roku na igrzyskach.

Czym cechuje się ten sport? Dlaczego warto wybrać narty wodne? Co daje taka aktywność?

Narty wodne

Narty wodne dotarły do Polski dosyć szybko – w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy pierwsi narciarze rozpoczęli uprawienia sportu na Śląsku. Dzisiaj taki sport jest niezwykle popularny. Wyciąg nart wodnych w Szczecinku funkcjonuje od 2008 roku i jest największy w Europie.

Na czym polega jazda na nartach wodnych? Przede wszystkim naszym zadaniem jest jazda na nartach po wodzie, za holującą nas motorówką. Cały czas pozostajemy w ruchu, co pozwala utrzymać się na powierzchni wody. Istotne jest to, aby poruszać się na dosyć spokojnych wodach. W tym wypadku chętnie wybierane są jeziora i zamknięte zatoki.

Popularne narciarstwo wodne

Okazuje się, że narty wodne bywają mylone z wakeboardingiem. Te dwie dyscypliny są podobne, jednak już na pierwszy rzut oka widać różnice. To całkowicie inne konkurencje. Największa różnica wiąże się z tym, że narty wodne to dwie deski pojedyncze, które przypominają zwykłe narty.

Wakeboard to jazda na jednej desce, która jest dosyć szeroka. Sporty wodne dają wiele radości. Korzystają z nich zarówno bardziej doświadczone osoby, jak i początkujące. Pierwsza jazda może być nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc instruktora. Taka osoba wskaże nam, jak prawidłowo poruszać się po wodzie i o czym trzeba pamiętać.